#2291 0000070305

respirátor (maska) KN95, FFP2 pre dospelých BIELY

0,99 €
0,99 € bez DPH
S DPH
Respirátor FFP2 chráni pred organickými a anorganickými časticami (ľahko toxické častice, plesne, baktérie) a sú odporúčané ako ochrana pred koronavírusom. Respirátory FFP2 zachytia min. 94 % častíc priemernej veľkosti 0,6 μm. Respirátory FFP2 bez výdychového ventilu môže použiť aj osoba pozitívna na COVID-19 do obchodu alebo na pohreb. Ekvivalent k respirátoru FFP2 sú respirátory s označením KN 95 (čínska norma) alebo N95 (americká norma).
0000070305
Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 5.

 • Condition: Nové
 • Available:  skladom
 • Opýtať sa 
 • Otázka na produkt

  respirátor (maska) KN95, FFP2 pre dospelých BIELY

  * Povinné polia!

  Odpovieme Vám čo najskôr, spravidla v priebehu pár hodín.

  Súhlasím so spracovaním osobných dát (čítať)

  Zavrieť

  FFP2 respirátor do obchodu pre pozitívnu osobu

  Od konca decembra 2020 môžu ísť na nákup základných surovín aj pozitívne testované osoby, ale musia mať respirátor s ochranou FFP2 a prirodzene dodržovať hygienu rúk. Ako sme písali, respirátor FFP2 účinne zachytáva až 94 % častíc s priemernou veľkosťou 0,6 μm a má obmedzenú mieru netesnosti danú či už materiálom alebo tvarom. Základná vlastnosť pri výbere je, či má respirátor výdychový ventil. Ten umožňuje jednoduchšie dýchanie, avšak taktiež sa pri výdychu vírus šíri smerom od nositeľa do okolia, čo je rozhodne nežiadúce. Resiprátory s ventilčekom sú v súčasnosti pod obmedzením predaja a kúpiť ich tak môžu iba zdravotníci a iné osoby, ktoré ich potrebujú ku výkonu povolania. Verejnosť má možnosť kúpiť iba respirátor bez ventila.

  Čo nás ochráni pred vírusmi - rúško, maska alebo respirátor?

  Zjednodušene povedané, aj rúško, aj respirátor (filtračná polmaska). Rozdiel je však v miere ochrany. Zdravý rozum napovedá, že keď máme filter špeciálne vyvinutý pre zachytávanie škodlivín (respirátor), tak bude účinnejšie chrániť než doma zošité látkové rúško. Napriek tomu má aj takéto rúško význam.

  Rúško – chráni okolie pred vírusom

  Pred koronou sa rúško zvyklo používať vtedy, ak bol človek chorý a nechcel nakaziť svoje deti, ženu, priateľov. Rúško zadržiava pomocou filtračnej vrstvy vykašľané alebo kýchnuté infekčné „mikrokvapôčky“, aby sa neprenášali ďalej do okolia, vďaka čomu sa výrazne znižovalo riziko šírenia infekcie. Keďže si pri koronavíruse SARS-CoV-2 nemôžeme byť (bez vykonania testu) istí, či sme alebo nie sme nakazení, logicky sa chirurgické alebo látkové rúško začalo používať popri ďalších hygienických opatreniach na zamedzenie šírenia vírusu. Jeho výhodou je nízka cena, prípadne nie je problém si ho vyrobiť.

  Rúško chráni hlavne okolie pred chorým človekom, ale táto ochrana pôsobí do istej miery aj opačne. Filtračná vrstva zachytáva aj škodliviny bežne vdychované z okolia, čím výrazne obmedzí množstvo, ktoré vdýchneme do dýchacích ciest. Ostáva otázne, koľko škodlivín takto zachytí. Tento problém začali niektoré firmy riešiť výrobou špeciálnych rúšok z nanovlákna, ktoré dokážu zničiť až 99,9 % všetkých vírusov, baktérií, prachu a plesní. Preto odporúčame pri kúpe rúška zvoliť práve takéto účinné rúško.

  Upozornenie: častým problém pri rúškach je, že na tvári dobre netesnia a vzduch sa z okolia ľahko dostane cez vzniknuté medzierky priamo do dýchacích ciest. Preto treba dbať na čím lepšie utesnenie a hlavne hygienu rúška.

  Respirátor – chráni zdravého človeka proti vírusom (aj škodlivinami) z okolia

  Respirátor filtruje vzduch, ktorý vdychujeme a účinne zachytáva škodlivé látky (prach, dym, aerosól), aby sa nedostali do nášho dýchacieho systému. V závislosti od filtračnej triedy respirátora získavame prislúchajúcu ochranu (FFP1 má najnižšiu ochranu, FFP3 najvyššiu). Získaná ochrana je potrvrdená testami, ktorými musia respirátory prejsť. Ako ochrana proti koronavírusu je najlepšia trieda FFP2 alebo FFP3, avšak opäť zdôrazňujeme, že iba respirátory FFP2 bez výdychového ventilu je možné predávať verejnosti.

  Ak respirátor nemá výdychový ventil, tak spoľahlivo ochráni nielen jeho nositeľa, ale aj okolie. Vďaka absencii ventilu sa vydychovaný vzduch a prípadné infekčné kvapôčky nemajú kadiaľ dostať von z respirátora. Keby respirátor ventil mal, nič by nebránilo prieniku choroboplodných čiastočiek cez ventil do okolia. Respirátor bez ventilčeka tak zabezpečuje obojsmernú ochranu a takýto respirátor je veľmi vhodný ako ochrana proti koronavírusu.

  Pri kúpe respirátora treba skontrolovať, či má okrem značky a názvu uvedenú aj normu a filtračnú triedu buď priamo na respirátore alebo na obale a certifikačnú značku CE. Ďalej by mal mať uvedené, či je určený na jednorázové použitie (NR) alebo na viacnásobné použitie (R).

  Upozornenie: respirátor musí tesne doliehať k tvári, páni musia byť oholení, aby cez netesnosti spôsobené bradou neprenikal nefiltrovaný vzduch priamo do pľúc. Pri nasadzovaní respirátora je potrebné riadiť sa pokynmi výrobcu.

  Na čo netreba zabúdať, aby ste sa ochránili pred koronavírusom?

  Že najdôležitejšou ochranou proti koronavírusu je dôkladné umývanie alebo dezinfekcia rúk, nechytanie si očí, nosa a úst rukami, vyhýbanie sa chorým ľuďom a dodržiavaním odstupu 2 metre od ľudí. Samozrejmosťou je aj nosenie rúška alebo respirátoru, ktorým zabránite bezprostrednému šíreniu nákazy. Pre zdravotníkov, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi s ochorením COVID-19 je používanie respirátora spolu s ochrannými štítmirukavicami a kombinézami nevyhnutnou ochranou.

  0000070305

  Tabuľka dát

  Merná jednotka
  ks
  Balenie
  100 ks
  Minimálny odber
  5 ks

  Súvisiace produkty

  (16 other products in the same category)

  • Registrácia

  Zaregistrovať nový účet

  Už máte účet?
  Prihlásiť sa - Resetovať heslo
  shopping_cart